Syntetické hnojivá

DAGMAR REVAYOVA @ 8 jún 2020  === Venujem sa hnojivu. Organické a syntetické.
– na 75% sa mi mladý sťažujú na tráviace potiaže .
– starší od 40 rokov a vyšiie majú problémy na 55% až 85%  z nich = hemeroidy, štítna žľaza, hrubé črevo !!! a ideme na to !
Kvoli metanu že kravy prdia a metánu vo „výkale“ kravy , (článok o kravách a metane tu ) poľnohospodári používajú na hnojenie syntetické hnojivo,  čo obsahuje herbicidy a pesticídy. Tráviace plyny kráv, kôz a oviec vytvárajú metán, majú stavané telo / orgány/ žalúdok, tak že to vytvárajú ale storočia to nikomu nevadilo. VŠETKY baktérie nie sú škodlivé, pretože sú aj tie čo naš organizmus potrebuje a tvorí sa tým tak aj IMINUTA !!!!!
herbicid- proti burine
pescityd – je to určené na boj proti škodcom, prenášačom chorôb a nežiaducim rastlinám v poľnohospodárstve, lesnom, vodnom a rybnom hospodárstve, v skladoch a priemyselných objektoch
Podľa účinkov rozdeľujeme herbicídy na totálne, ktoré hubia všetky rastliny alebo na selektívne, ktoré hubia len určitú burinu. Známe sú i mnohé ďalšie pesticídy ako sú rodenticídy na hubenie drobných hlodavcov, moluskocídy na hubenie slimákov a akaricídy na hubenie roztočov.
Pesticídy sú chemicky veľmi stále, odolné voči biologickej degradácii , sú nerozpustné vo vode, dobre sa rozpúšťajú v rastlinných a živočíšnych tukoch.
Pesticídy majú nepriaznivý vplyv na zdravie človeka:
spôsobujú rakovinu, poškodzujú genetický materiál a nervový a hormonálny systém
 !!!!!!!!!! POZOR moja otázka pre Vás čo ma poznáte, hormonálny systém , čo to je ??? (endokrinná sústava , viete ktoré orgány tam spadajú ????? ) endokrinné  žlazy – žliazy s vnútorným vylúčením. Tieto žľazy produkujú biologicky účinné látky – hormóny, ktoré môžu ovplyvniť činnosť orgánov !!!! ====  hypofýza, epifýza, štítna žľazy – má hyperfunkcie a pankreas, nadobličky…………………..
Pesticídy kontaminujú dážď, sneh a hmlu a ničia aj stratosférický ozón. No najpodstatnejšie je, že nepoškodzujú len tie živé organizmy, na ničenie ktorých boli vytvorené, ale aj iné a zároveň narúšajú komplexnú sieť biologických interakcií spájajúcich navzájom rastliny a živočíchy.        

syntetické výtvory vynaliezavého ľudského ducha, namiešané v laboratóriách , ktoré nemajú v prírode obdoby. Pesticídy teda môžu predstavovať nový druh nebezpečenstva pre živé organizmy: nebezpečenstva, na ktoré nie sú pripravené.  

AK konzumujete zeleninu a ovocie so syntetickým hnojivom človek napr začne chudnúť apr 8 kg zhodí, ale následne 15 kg priberie !!!  A štíhli luďom vznikajú iné zdravotné obtiaže, lebo chcú pribrať a nejdá sa im pribrať ani deko……. VEKOM sa mení BMI. tzn ak mám ako 18 ročná 51 kg, tak v 40-50 rokoch nemôžem žiadať telo , aby bola nízka váha ako 18 ročná, ale musí byť viac kg !!!!!!
Odborníci, vedci, biochemici, mudr,  ľuďom ktorý majú problém s váhou  : Doporučujú jesť mäso, plnotučné mlieko a jogurty (lebo ani živočíchy v prírode nikto nevidí jesť nízkotučné potraviny a su zdraví) a zelenina a ovocie len z vlastnej záhrady a klasickým hnojivom. a ak není dosah jesť obmedzene zakúpené ovocie a zeleninu !!!!

DAGMAR REVAYOVA @ 8 jún 2020

odkaz – skúmajúce emisné faktory

odkaz – Poradie zeleniny a ovocia

Jablko čo s tým ako to vyzerá

niečo o umývaní ovocia a zeleniny článok

Odkazy na články čítajte len ako podložené články / INFORMACIE