Nadoblička

Nadobličky, ako orgány na hormóny.

Hormóny v tele slúžia na to, aby dávali do chodu orgány, vyživovali ich a tvorili sa v správnom počte primerane k veku, hmotnosti a pohlavia. Nedostatkom ženských hormónov- gynekogénov a estriolu – sa žena stáva neplodnou. Nedostatkom hormónov – estrogénu a estradiolu u ženy dochádza k zastaveniu kapilár, ktoré vyživujú cievy pokožky, vlasy (vypadanie) a často má nepravidelnú menštruáciu. Hormóny sa nedajú doplniť liekmi do tela ani v liekovej forme, lebo ich telo nevie spracovať do tkaniva orgánov, i keď sú prítomné ( z užívaných liekov) v krvných výsledkoch. Pojedaním napr. zinku, kremíka , biotínu si žiadna žena , alebo muž dlhodobo nepomôže napr. v zlepšení kvality očí, pokožky, či s problémom vypadania vlasov, pretože vitamíny nie sú hormóny ani minerály. Dané telo každý získava dedičnosťou DNA, ale aj ovplyvnením svojej osoby liekmi, stravou a svojím spôsobom života. Preto sa podobáme na niekoho z nášho rodu a máme dedičné choroby ,v 40% sa ženám rodia deti s rovnakým pohlavím, napr., že v rodokmeni sú len dievčatá alebo len chlapci, prípadne hormóny v rozmnožovacích orgánoch oboch partnerov sa nespoja a žena má problém donosiť určitý druh pohlavia dieťaťa. Komplikácie nastávajú v čase pôrodných sťahov a dieťa zomiera pár minút po nadýchnutí sa, príp. do dvoch dní. Ak sa dieťa narodí s vadou, napr. hrubého alebo tenkého čreva, je to ovplyvnené stavcami – miechou medzi 3 až 4 týždňom gravidity matky, preto výboje impulzov z miechy (dieťaťa) nepracujú v smere točenia sa jeho vlastnej energie prijímanej z matkinej krvi k postupne sa vyvíjajúcim orgánom, nevynímajúc kvalitu pokožky. Z miechy do hypofýzy sa nedostáva príkaz na výživu daného orgánu v danom mesiaci tehotenstva, preto sa nevyvíja niektorý orgán.

Zamyslel sa niekto, že po celú dobu pobytu dieťaťa v matkinom tele. nepoužíva dieťa, svoju dýchaciu sústavu? Ako náhle sa príchodom na svet, dieťa nadýchne, jeho pľúca pocítia šok a dieťa často krát po pôrode ihneď zaplače. Mamičky to poznajú. Stojí, ale na zamyslenie, prečo nejde prinavrátiť človeku stav dýchacej sústavy do čias jeho vývoja. Prežiť napríklad pod hladinou vody bez vzduchu, Odpoveď Vám dám. Dýchacia sústava človeka, je uspôsobená, tak, že tráviaci trakt počas vývoja buniek – dieťaťa nie je blokovaní hlasivkami ani priedušnicou, pretože sa tieto orgány vyvíjajú až po narodení. Keby hlasivky boli vyvinuté ešte pred narodením dieťaťa, dieťa by sa zadusilo, pretože hlasivky na rozvibrovanie potrebujú oxid uhličitý, ktorý v miernej forme dráždi mozog (aby bol pri vedomí ) a keď ste čítali môj článok o vývine a vývoji (mozog dieťaťa) tak viete čo tým chcem povedať. Cez pupočník dostáva dieťa všetko od matky, jej krv -hormóny, živiny – minerály. DNA – Genetika orgánov je daná už pri oplodnení. Ak má žena hormonálnu poruchu a začne si liečiť

(ešte pred otehotnením) včas svoju krv – hormóny a živiny – minerály ( z jej endokrinných žliaz ), dodávané do buniek novovytváraného dieťaťa, na 60 % týmto môže ovplyvniť, prenášať neželané dedičné civilizačné ochorenia. Predpokladám, že až výmenou dvoch generácii na Zemi, rakovina sa bude liečiť vo forme 10 dňovej chrípky, ktorú do roka má človek aj niekoľko krát (niekto vôbec). Rakovina a hormóny sú jedno telo a jedna duša. Preto sa v tele veľmi dobre a rýchlo rozvíja, pretože sa vyvíja z hormónov v žľazách. Za jeden deň dokáže narásť do priemeru 1,5 cm. Dnes Vám nič nie je, zajtra si nájdete hrčku. Nie vy čo to čítate. Obrazne. O rakovine ale v inom článku.

Autorský zákon © Dagmar , August 2010