Mozog
Absolventi mojích písomných poradenstiev / body dodržiavania časového „limitu“ poprípade diagnostiky
si tu môžu prečítať , prečo sa zameriam naraz napr na oči, tvár, kúpenie / sprcha , kostrová sústava
MOZOG
Často je v mozgu človeka vírusovitý pôvod, ktorý napadá miechu a má súvis s radioaktivitou od 84 roku ale najviac presne od doby naj problému ktorý vám je známy……a stým súvisiace aj rôzne problémy u ludí napr- mierne ochrnutie nôh, končatín, bolesti a hlieny hrdla (toto nie je problém čitajúceho..vnímajte text ako informáciu, kde vírusy a ako pôsobia…).
Vždy začínajú ako prvé migračné problémy od temena hlavy po krčné stavce s tým že miechou je ľudské telo ovplyvnené natoľko, že občas ani neviete kde sa nachádza, alebo čo ste pred hodinou robili. Samozrejme to ovplyvňuje aj mužskú mužnosť, pretože, s mužnosťou by to bolo ako tak v poriadku, ale mozog a hypofýza nechcú spolupracovať s miazgovo cievnym systémom a to len preto lebo je osoba vo veľkom strese a berie na seba toľko osobne, že si myslí že svoje problémy má napísane na čele a každý si vás vie prečítať ale faktom je, že každý čo sa na vás pozerá vidí vo vás sympatického muža na ktorom nie je vidieť problém vnútorný, pretože ani vaše oči o tom o probléme nehovoria. Človek sa potom vidí v zrkadle úplne inak ako vás vidia ľudia v okolí.
- Je aj druhá možnosť k vyššie popísanému = mozog a hypofýza pracujú dobre čo je veľký bonus pre človeka. v prvom rade sa musí ešte mozog upraviť tzn spánkové a denne hormóny aby sa orgány ktoré mala osoba napr v zápale a pod obnovili bunkovo a jej krv aby mala lepšie hodnoty pretože tam su nedostatky zo sleziny,
- Tretie možnosť = Bolesť sa ťahá (ťahavá bolesť) dole pod lopatky (nie na stavce) čo ovplyvňuje panvovú oblasť a bedrové kĺby, ktoré pozdĺž ľavej a pravej strany chrbtice smerom k pleciam pozdĺž ramien a ku krku vytvárajú mierne tlaky do zadnej časti hlavy (vnútrolebečný zadný tlak). Toto by som nazvala ako prioritu, ktorú by človek mal riešiť, pretože aj keď máte problémy v pravej časti brušnej dutiny, je tam mierny problém aj ohľadne konečníka, ale v brušnej dutine sa nachádzajú klky lymfatického systému, ktoré sú závislé od endokrinných žliaz. Hypofýza je súčasť endokrinnej sústavy.
- Chcete mozgom ovládať svoje telo teoreticky je to normálne, pretože mozog je vlastne ako počítač, len si musí človek uvedomiť, že v čase odpočinku či už počas dňa alebo v noci musí nechať telo pracovať samé, aby regulovalo aj spánkovú činnosť a v spánkovej činnosti zachovávalo plynule pracovať svoje orgány v činnosti alebo vo fáze nečinnosti. Vaše orgány často potom , nevedia či je deň alebo noc. Nevedia či majú pracovať alebo oddychovať, a tým chcem povedať, že aj hodinky, ktoré sa natiahnu potrebujú koliečko po koliečku dať do chodu činnosť, aby sa ručičky na hodinách posúvali dopredu.
- – Vtedy Vaša pečeň nevie čo má robiť. Máte v tele priveľa stravy, ktorá je Ďalší problém – krčné stavce ak sú v hroznom stave, odvápnené, bez minerálov a mozog aj ruky nie sú správne vyživené z dôvodu vyššie popísanej akoby studenej krvi. To prečo je krv problémová ja som mohla napísať asi takto. Pečeň, slezina prestavajú pracovať vtedy ak najviac potrebujete premýšľať tzn, prekysličenie krvi nedochádza na 100% pretože orgány sú v spánkovom režime počas dňa NAPRIKLAD medzi (okolo) 10 až 11 a 14 -17 hodinou. Máte posunutý biorytmus orgánov a 5 až 7 hodin. Zvyčajne to býva vtedy ak sa vám niekto pokúša pomôcť nejakým spôsobom, ale nie vhodným pre vás. Orgány prestavajú pracovať, bunky sa neobnovujú, svaly , mozog to potrebujú ale energia neprichádza pretože niet dôvodu aby chodila.
- – hypofýza a mozog neriadia orgány tzn váš mozog akoby šetril orgány J tým že im dáva siestu. Sranda?, to nieje pretože to ako keď sa hodiny točia do ľavá a nie opačné. Vtedy môžete pociťovať nechuť k jedlu, pocit apatie, nechuť k životu ako takému, neradosť a zvláštne tlaky v brušnej oblasti pod pravým rebrom.
- nevylúčená a nepotrebná pre telo, hlavne bielkoviny. Tento typ nežiadúceho zadržiavania v tele môže spôsobiť stratu na hmotnosti, ochabovanie kože, problémy ohľadne tvárovej celej oblasti čo samozrejme vplýva aj na Vaše myšlienky a pochopenie v realite v správnosti prečítaného. Tým chcem povedať, že človek často je svojim vnútrom tak veľmi ovplyvnený, že častokrát nevie z akého dôvodu pociťuje svoj nepokoj.
- 99% obyvateľov === Váš mozog potrebuje kľud, hlavne ak na vás príde akoby zrýchlenie činnosti srdca treba pomaly dýchať aby sa vám neodkysličil mozog a srdiečko dostalo pravidelný rytmus. Dávajte si pozor na vaše priedušky a pľúca, umývajte si dobre ruky ak z niekade prídete. Dávajte si pozor na kombinácie jedál, zemiaky, ryža cestoviny, rôzne korenia (hlavne typu ako majorán, estragon, oregano……, soľ, pretože tie veľký nábeh na ochorenie pankreasu a obličiek a vytvoria problémy, TK, bledosť, apatia, bolesť chrbtice, problémy s kostrovou sústavou.
Na konci podotknem- prečo vám píšem oplachovať si oči alebo tvár !! bezvýznamne to 10 rokov “ pôsobenia “ nehovorím ani nepíšem…….
Dagmar Revayová © 17 november 2019
Časti — MOZOG
Tepny zásobujú mozog okysličenou krvou. Hmotnosť mozgu je v priemere 1,4 kg, čo predstavuje asi 2% hmotnosti tela, .
Na správnu funkciu potrebuje mozog 15 – 20 % objemu cirkulujúcej krvi.
Ak sa prívod krvi do mozgu preruší na 5 sekúnd, dôjde k strate vedomia, ( zabudnete čo ste chceli. Zamkol som dvere ? čo som chcel robiť ?kam som to položil ?l ) a pokiaľ sa neobnoví do niekoľkých minút, dôjde k nezvratnému poškodeniu.
Následky poruchy mozgovej cirkulácie
Význam krvného zásobenia mozgu je zrejmý najmä v situáciach, keď dôjde k prerušeniu mozgovej cirkulácie, napr. pri mozgovej mŕtvici. Mozgovú mŕtvicu môže spôsobiť uzáver tepny(mozgová ischémia) alebo krvácanie z tepny do mozgu (haemorhagia cerebri), po ktorom odumiera mozgové tkanivo zásobované príslušnou tepnou. Následky mozgovej mŕtvice závisia od toho, ktorá tepna je postihnutá. Pri klasickej mozgovej mŕtvici to býva stredná mozgová tepna – dochádza k obrne na opačnej strane tela. Podmieňuje to poškodenie motorickej kôrovej oblasti, ktorá kontroluje voľné pohyby na opačnej strane tela.
Ďalšími príznakmi spojenými s poškodením tejto tepny sú:
- – poruchy citlivosti na opačnej strane tela
- – poruchy videnia
- – poruchy reči, ak dôjde k mozgovej mŕtvici v dominantnej (ľavej) pologuli
Rozsah poškodenia a úprava funkcií závisí od rozsahu vyradeného mozgového tkaniva (v niektorých prípadoch obrna pretrváva).
Mozgové tepny
Krv priteká do mozgu dvoma pármi tepien. Vnútorná krčnica (arteria carotis interna), ===== vstupuje do lebky krčnicovým kanálom (canalis caroticus) a vydáva vetvy, ktoré zásobujú mozgovú kôru.
Dvoma hlavnými vetvami vnútornej krčnice sú predná mozgová tepna (arteria cerebri anterior) a stredná mozgová tepna (arteria cerebri media).
Chrbticová tepna (arteria vertebralis je vetvou podkľúčnej tepny (arteria subclavia), vstupuje do lebky veľkým otvorom a zásobuje mozgový kmeň a mozoček (cerebellum). Chrbticové tepny sa spájajú a vytvárajú spodinovú tepnu (arteria basilaris), ktorá sa znovu delí na dve zadné mozgové tepny zásobujúce zrakovú kôrovú oblasť v záhlavnom laloku. Tieto dve prívodné tepny sú spojené s ďalšími tepnami, čím na mozgovej spodine vzniká tepnový kruh mozgu (circulus arteriosus cerebri).
Mozgové žily (venae cerebri) sa delia na povrchové a hlboké, nemajú chlopne a krv z nich odteká do vnútrolebkových splavov. Sínusy sú medzi vrstvami tvrdej blany mozgu (dura mater), ktorá tvorí vonkajší obal mozgu. V stenách sinusov, na rozdiel od ostatných žíl v tele, chýba svalová vrstva. Povrchové žily sú na povrchu mozgu, majú menivé (variabilné) usporiadanie a niektoré sú navzájom prepojené. Väčšina povrchových žíl ústi do horného šípového splavu. Naproti tomu väčšina hĺbkových žíl ústi prostredníctvom veľkej mozgovej žily (vena cerebri magna) do rovného splavu.
Funkcia splavov
Rovný a horný šípový splav sa spájajú a krv z nich ďalej tečie do priečneho a esovitého splavu a cestou vnútornej hrdlovej žily odteká k srdcu. Na spodine mozgu a oboch stranách klinovej kosti je dutinový splav (sinus cavernosus). Priteká doň krv z očnice a z hĺbkových častí tváre. Touto cestou sa môže šíriť infekcia do vnútrolebkového priestoru.
Na konci podotknem- teraz viete prečo vám píšem oplachovať si oči alebo tvár !! bezvýznamne to nepíšem…….
Dagmar Revayová © 17 november 2019