Helikobakter, toxoplazmóza a ekológia

DAGMAR REVAYOVA © 21 august 2019

Helicobacter Pylori
Žalúdok a v žalúdku je baktéria, ktorá má schopnosť žiť v žalúdku a dvanástniku a spôsobuje zápal v sliznici. Napriek prítomnosti ochranných prostriedkov vo vnútri žalúdka, vrátane kyseliny chlorovodíkovej, má schopnosť produkovať enzým v moči (urea) , ktorý je založený na zložení  močoviny a produkuje amoniak, a teda pracuje na Okolité prostredie  ktoré sa bazálne zmení.

Hlavné príznaky žalúdočných baktérie sú:

  • vydutie v hornej časti brucha
  • pálenie záhy, plyn, anémia, slabosť, zvracanie
  • Môžu sa vyskytnúť žalúdočné vredy

Je laboratórne diagnostikovaný niekoľkými spôsobmi:
Test na 1 krvnú protilátku H.pylori  v krvi
Tento test je najbežnejší, ale nedáva definitívnu diagnózu prítomnosti žalúdočných  potiaži, pri ktorých je krv pacienta testovaná na prítomnosť antibakteriálnych protilátok, ale prítomnosť neznamená, že je aktívny, ale znamená pacientovu infekciu žalúdočných potiaži.

Test stolice H.pylori v stolici
Toto vyšetrenie odhalí prítomnosť žalúdočných potiaži zo stolice.

Je aj  dychový test
Je to veľmi presné.
grganie,
zápach zo žalúdka,
výstup kyslých štiav zo žalúdka nahor,
pretrvávajúce pálenie záhy,
horká pachuť v ústach,
pocit tlakov zo žalúdka.

Endoskopia Endoskopia

Vaše zdravie ,  váš život

 Pochodeň: je skratka piatich chorôb, kde každý symbol predstavuje konkrétne ochorenie
Je to analýza odporúčaných analýz pre každú ženu, ktorá plánuje otehotnieť.


Toxoplazmóza / toxoplazmóza
ĎALŠIE infekcie
Rubeola
Cytomegalovírusový cytomegalovírus
Herpes

Herpes: Existuje štyri typy tohto vírusu
Vírus 1-herpes simpl HSV
Je rozdelená na dva typy
HSV-1, ktorý spôsobuje vredy, pľuzgiere a vredy v oblasti úst
HSV-2, ktorý spôsobuje pľuzgiere a infekcie aj v oblasti genitálií

Vírus 3-Varicella Zoster, ktorý spôsobuje ovčie kiahne
4-Cytomegalovírus

Prítomnosť protilátok , bez prítomnosti protilátok , naznačuje, že infekcia je nedávna a osoba by sa mala poradiť s lekárom a sledovať ju

Choroby spôsobujúce potrat:
Toxoplasmosis =  z napr mačky choroba
Toxoplazma = Je to parazit, ktorý infikuje nielen mačky a nachádza sa aj  v pôde.
K infekcii môže dôjsť konzumáciou kontaminovanej potravy alebo vody, kontamináciou mačiek alebo prenosom z matky na dieťa.
Toxoplazma sa neprenáša priamo z človeka na človeka s výnimkou tehotenstva z matky na dieťa. Každá surovina, sa musí umyť a surovinu ktorú „navštívila“ zvieracia bytosť treba vydenzifikovať varením  !!!

toxoplamoza – Spôsobuje vážne abnormality plodu

 Rubeola rubeola
Zvyčajne vo forme vyrážky, ktorá trvá niekoľko dní

Neplodnosť nespôsobuje len toxoplamóza , ale aj nosenie mobilného telefónu vo vrecku nohavíc. Nosenie mobilného telefónu v náprsnom vrecku, môže sposobiť zmenu arytmie, činnosť srdca, štítnej žľazy, činnosť sluchového orgánu a tým zasahuje do hypotalamu a hypofýzy !
Na príčine sú , hlavne rádiové frekvencie medzi 800 a 2 200MHz, ktoré majú zásah na bunkovú funkciu a  žiarenie nízkych úrovní má priamy vplyv na zníženie ženskej aj mužskej plodnosti a zásah na celý endokrinný systém !!

Keď sa tehotná žena počas tehotenstva nakazí prvýkrát, môže to spôsobiť vážne komplikácie

CMV – cytomegalovírus, pri ktorom sa sexuálne prenášal
, alebo sa prenáša cez matku na plod, ak je infikovaný na začiatku tehotenstva
VHSV herpes = Najnákazlivejší

 Čo znamená ekologický produkt?

 Ekologické potraviny * sú potraviny pestované v čistom prostredí bez znečistenia a nepoužívajú sa žiadne umelé hnojivá ani chemické pesticídy a nepodliehajú genetickej modifikácii. A vyrábajú sa spôsobmi, ktoré zachovávajú ich výživovú hodnotu, nezahŕňajú vystavenie žiareniu a vysokým teplotám a nezahŕňajú priemyselné vstupy. Prírodné, ako napríklad vyrobené konzervanty, farbivá a príchute. Ekologický (BIO) produkt neexistuje. Jedna pôda, jedna voda, jeden vzduch = prenáša sa v pôde cez vodu a vzduch každá chémia daná kdekoľvek na Zemi do pôdy aj do vzduchu hlavne používané biologické zbrane…………….

Doplnky stravy sú potraviny, ktoré sú klasifikované ako najvyššia hodnota všetkých druhov (prírodná strava), pretože obsahujú (vysoký obsah dôležitých živín), čo organizmu umožňuje plnohodnotne plniť svoje životne dôležité funkcie.

(poznámka = budú nové ochorenia, nové nemoci . na ktoré nebude liek. Z čoho ? Z toho, že človek si chce meniť telo/orgány a si aj zmení na také, ako Boh nestvoril)

Doplnky výživy sa pôvodne používajú na prevenciu chorôb, ktoré sa v našej dobe rýchlo šíria v dôsledku znečistenia a poškodenia mnohých potravín, vody, vzduchu a medicíny. Doplnky výživy sú však tiež skutočnými a radikálnymi riešeniami liečenia chorôb, ktoré prirodzene navracajú ľudské telo na funkčné.
Uisťujeme vás, že používanie organických doplnkov s vysokou terapeutickou účinnosťou neinterferuje s chemickými liekmi pacienta, ale zvyšuje použiteľnosť a prevenciu vedľajších účinkov.
Lieky majú výhrady, pokiaľ ide o časté užívanie a nevyhnutne vedľajšie účinky na ľudské zdravie, okrem skutočnosti, že chemické lieky nemusia v mnohých prípadoch prekročiť iba okamžitú úľavu od bolesti.

Drogy – lieky majú negatívny dopad na človeka, pokiaľ ide o časté užívanie a nevyhnutne vedľajšie účinky na ľudské zdravie, okrem skutočnosti, že chemické drogy/ lieky prekročia iba okamžitú úľavu od bolesti, psychické rozpoloženie, ale neuvážene zasahuje do mozgu, ciev, žliaz a tým vzniká 12 druhov ochorení čím človek ešte viac pridáva do seba užívanie drog !
Konzumovanie / užívanie drog vytvára z človeka vplyvom zmeny hypofýzy a hypotatamus  človeka čo je = Sociálny liberál == je  ideológia blízka politike európskych sociálno-demokratických strán. Presadzuje pomerne veľké zásahy do štátnej ekonomiky, vysoké dane a starostlivý štát. === zásahy štátu do národného hospodárstva a sociálneho života spoločnosti = aby sa zabezpečil všeobecný blahobyt
 
To znamená, že sociálni liberáli väčšou mierou obmedzujú ekonomickú slobodu, ale rovnako ako klasickí liberáli a libertariáni presadzujú pomerne veľkú osobnú slobodu.
Divoký  kapitalizmus === sloboda bez zodpovednosti na strane jednej a k „všetko ovládajúcemu štátu“ (zodpovednosť bez slobody) na strane druhej. Nepovažujú sa za ani pravicu, ani za ľavicu.

DAGMAR REVAYOVÁ © 21 august 2019